• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 1

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

اسانس منتول براي رفع خستگي، سرماخوردگي و دردهاي موضعي مفيد است

طب سنتی

استاد داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران در گفت‌وگو با فارس:
اسانس منتول براي رفع خستگي، سرماخوردگي و دردهاي موضعي مفيد است

خبرگزاري فارس: استاد داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: اسانس نعناع فلفلي (منتول)‌ براي رفع عوارض سرماخوردگي، دردهاي موضعي، رفع خستگي، ايجاد آرامش و نشاط مفيد است.

محمد صالحي سورمقي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: گياه دارويي نعناع فلفلي از ساليان دور به اشكال مختلف خوراكي، موضعي و تنفسي به عنوان يك داروي ايده‌آل و بدون عوارض جانبي مصرف مي‌شده است.

وي گفت: اسانس داروي نعناع فلفلي منتول نام دارد كه در تسكين عوارض سرماخوردگي، دردهاي موضعي، رفع خستگي و ايجاد آرامش و نشاط به كار برده مي‌شود.

استاد داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران افزود: منتول ضد احتقاق و ضد دردهاي موضعي است و براي سردرد و دردهاي موضعي سر و صورت و گردن مصرف مي‌شود.

صالحي سورمقي گفت: سرماخوردگي موجب بروز سردرد، دردهاي موضعي، خستگي، كوفتگي، كسالت و احتقان بيني مصرف مي‌شود و عاملي مانند مشغله‌هاي كاري، ترافيك، آلودگي هوا اين عوارض را تشديد مي‌كند كه استفاده از داروي گياهي منتول مي‌تواند اين دردها را تسكين بخشد.

وي اضافه كرد:‌ مقدار قابل مصرف اين ماده براي نوزدان و كودكان براي باز شدن بيني آنها 5 تا 10 قطره از اسانس نعناع فلفلي كه منتول نام دارد است كه در دو طرف بالش يا روي يقه نوزاد چكانده شود كه پس از مدت كوتاهي بيني باز مي‌شود و موجب آسان شدن خوردن شير و غذا براي نوزاد مي‌شود.

وي اضافه كرد: براي باز شدن بيني بزرگسالان 4 تا 5 قطره محلول در ابتداي بيني ماليده شود كه در عرض كمتر از 30 ثانيه بيني باز مي‌شود.

استاد داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران افزود: براي رفع سردرد 10 تا 15 قطره از اسانس منتول را روي پيشاني و شقيقه‌ها ماليده شود در عرض چند دقيقه محلول جذب پوست مي‌شود و موجب كاهش يا درمان سردرد مي‌شود.

سورمقي افزود: براي رفع خستگي، كوفتگي و كسالت مي‌توان 15 تا 30 قطره از اسانس منتول را در وان حمام، تشت آبگرم يا در كناره‌هاي حمام ريخته شود كه تبخير اسانس و جذب سريع‌ آن از طريق پوست يا تنفس موجب نشاط و رفع خستگي روزانه مي‌شود.

وي گفت: مي‌توان از اسانس منتول در دستگاه بخور نيز استفاده كرد كه 10 تا 20 قطره را در دستگاه ريخته و از بخور آن استفاده كرد و حتي مي‌توان اين اسانس را در محل گرمي مانند پشت شوفاژ‌ها بر روي سطح زمين چكانده شود كه گرماي آن موجب تبخير اسانس و ضدعفوني كردن فضا و موجب رفع گرفتگي بيني و خستگي مي‌شود.

اسانس منتول براي رفع خستگي، سرماخوردگي و دردهاي موضعي مفيد است

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.12 ثانیه
9,996,481 بار بازدید صورت گرفته است