درمان طبيعي كيست تخمدان
ارسال شده توسط admin3 در يک شنبه 16 تير 1392 11:04


درمان طبيعي كيست تخمدان
درمان کیست تخمدان به امری نسبتا دشوار تبدیل شده است. این بیماری زنان بسیاری را هدف قرار می دهد وابتلا به آن با درد شدیدی همراه است.
روش های پزشکی تاکنون قادر به درمان کامل آن نبوده اند و اغلب تنها به نتایج موقتی و ناکافی ختم می ش
ود.
ادامه متن

درمان طبيعي كيست تخمداندرمان کیست تخمدان به امری نسبتا دشوار تبدیل شده است. این بیماری زنان بسیاری را هدف قرار می دهد و ابتلا به آن با درد شدیدی همراه است.
روش های پزشکی تاکنون قادر به درمان کامل آن نبوده اند و اغلب تنها به نتایج موقتی و ناکافی ختم می شود. از این رو هم اکنون بسیاری از زنان به جای درمان پزشکی مصنوعی، به استفاده از درمان های طبیعی کیست تخمدان روی آورده اند.
عادات روزانه خود را تغییر دهید.


بسیاری از مشکلات سلامت را می توان به شیوه زندگی و رژیم غذایی ناسالم افراد نسبت داد. یک تغییر ساده در غذای روزانه شما می تواند گام بلندی در مسیر حرکت به سمتیک زندگی سالم باشد.

چندین غذا هستند که برای درمان کیست تخمدان، باید از آنها بر حذر باشید:

* از كافئين دوری کنید.

کافئین امروزه به منبع بسیاری از بیماری ها مانند هموروئید تبدیل شده است. اگر می خواهید بیماریتان درمان شود و مجددا بازنگردد، باید در طول درمان دارویی و پس از مداوای خود، از کافئین به شدت دوری کنید.

مواد غذایی حاوی کافئین خیلی زیاد شامل قهوه و شکلات هستند.


*گوشت نخورید

محدود کردن مصرف گوشت می تواند در درمان یا جلوگیری از کیست تخمدان بسیار مفید باشد. ثابت شده است که رژیم غذایی گیاهخواری از پیری جلوگیری می کند. شما بایدبرنامه رژیم غذایی خود را به آرامی و نه به طور ناگهانی تغییر دهید. این کار را به طور تدریجی انجام دهید تا از بروز هر گونه شوک در سیستم سوخت و ساز بدن خود پیشگیری کنید.

* استفاه از راه حل های گیاهی
داروهای گیاهی تا کنون در درمان موثر و طبیعی این بیماری بسیار موفق بوده اند.
هر روزه از تعداد بیشتری از زنان می شنویم که از استفاده از داروهای گیاهی برای درمان کیست تخمدان خود کاملا خشنود بوده اند.

با این حال شما باید برای این کار حتما از یک گیاه شناس حرفه ای و با سابقه کمک بگیرید، چرا که بسیاری از گیاه شناسان غیر خبره در انتخاب مواد طبیعی و تفکیک آنها از مواد شیمیایی مصنوعی دچار اشتباه می شوند.

نمونه هایی از مواد گیاهی موثر عبارتند از اکیناسه و خار شیر. برخی گیاهان مانند سبزیجات با برگ سبز نیز می توانند برای کاهش علائم درد بسیار مفید باشند.
دم كرده و يا عرقيجات اين گياهان در طبيعي كيست تخمدان موثر مي باشد.

چه باید کرد؟

درمان دارویی علیرغم محبوبیت خود در میان مردم،تاکنون در درمان کیست تخمدان شکست خورده است و نتایج بلند مدتی در پی نداشته است.
درمان طبیعی بدون باقی گذاردن هیچ گونه عوارض جانبی، شانس بهتری را برای رفع همیشگی اثرات بیماری ارائه می دهد.


رژیم غذایی شما نیز تا حدودی مسئول بروز کیست تخمدان است.مقدار کافئین و گوشت مصرفی خود رامحدود کنید، و علاوه بر پیشگیری و درمان کیست تخمدان، از بسیاری مزایای بهداشتی و سلامتی دیگر عدم مصرف آنها نیز بهره مند شوید.

منبع : http://www.eset.com