• به نام ایزد یکتا
شرکت ساغر

فهرست

تبلیغات متنی

موضوعات انجمن

تبلیغات

پرتال اخبار دانشگاهی

پرتال اخبار دانشگاهی

آخرین مقالات

گزارش روز

اخبار پزشکی سلامت

داروهای گیاهی

آگهی استخدامی سال 90

اخبار دانشگاهی

پیشخوان روزنامه ها

شعار سازمانی

تجارت پایدار و موفق نتیجه به خدمت گرفتن علم و تجارت در کنار هم است  

قیمت روز ارز

اخبار اقتصادی.

آب و هوا

عکس روز

ورود

نام کاربری

گذرواژهآیا هنوز عضو نشده اید؟
برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
برای درخواست یک گذرواژه جدید اینجا زا کلیک کنید.

کاربران آنلاین

-> مهمانان آنلاین: 2

-> اعضای آنلاین: 0

-> کل اعضا: 12,001
-> جدیدترین عضو: MichaelEl

آمار بازدید

جدیدترین اخبار پژوهش و سلامت

پربازدید ترین مطالب درمان های گیاهی

درمان گیاهی سرطان خون

اخبار سایتدرمان گیاهی سرطان خون


طبق گزارش مرکز سرطان اسلون کترینگ، هر ساله نزدیک به 45000 مورد جدید سرطان خون در آمریکا تشخیص داده می شود.سرطان خون یا لوسمی نوعی سرطان است که در مغز استخوان شکل می گیرد. مغز استخوان مسئول تولید سلولهای خونی می باشد.
اگر DNA سلول های سفید خون آسیب ببیند، سلول به حد خطرناکی شروع به تکثیر می کند. این سلول به قدری تکثیر می شود که سرانجام تعداد آن از سلول های سالم دیگر خون بیشتر می شود. و این اتفاق، همان سرطان خون است.

وقتی که سلول های سفید خون به درستی عمل نمی کنند، فرد مستعد ابتدا مبتلا به عفونت می شود، خونریزی های او بدون لخته شدن خون ادامه پیدا می کند و دچار کم خونی می شود. در نتیجه سیستم ایمنی ناکارآمدی پیدا می کند و به سرعت وزن از دست می دهد. در حالی که روش های مرسوم درمان سرطان مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی هم اکنون برای مداوای سرطان خون در دسترس هستند، عده ای همچنان درمان های گیاهی را به علت نداشتن عوارض جانبی ترجیح می دهند.
لازم به یادآوری استکه پیش از شروع هر نوع درمان های گیاهی برای سرطان خون، لازم است که فردابتدا با یک انکولوژیست(سرطان شناس)مشورت کند تا اطمینان حاصل نماید که گیاهان مورد مصرف هیچ گونه تداخلی با داروهای وی ندارند.به همین ترتیبدر صورت تمایل به توقف مصرف داروهای تجویز شده نیز،حتما باید آن را با انکولوژیست در میان گذاشت.

چای سبز برای مقابله با سرطان خون مفیددر نظر گرفته می شود. این چای از برگ های خشک و پژمرده تهیهمی شود. چندگیاه چای، مانند چای سیاه و سبز کاملیا، در ساخت ایننوشیدنیبکار می روند. چندین قرن است که این چایدر میان مردم دنیا محبوبیتخوبی کسب کرده استاما این گیاه اصلاًریشه در طب چینی دارد.

دانشمندان در حال حاضر مشغول به بررسی عصاره چای سبز هستند، که حاویاپی‌گالوستاچین 3 گالت (EGCG) برای بیماران مبتلا به سرطان خون است. آنها معتقدند که این ترکیب دارای خواص ضد سرطان است.

مطالعات سرطان بالینی در سال 2009 به انتشار نتایجی ختم شدند که بیانمی کرد این اثر زمانی آشکار می شود کهاز این عصاره به همراه کورکومین استفاده شود، به این دلیل کهتنها جزء فعال در آن،ریشه زردچوبه است. نتایج تحقیقات در لوله آزمایشاز ایجادتغییری در مکانیسم مرگ سلولی در سلولهای لوسمی لنفوسیتی مزمن خبر داد. این درمان، نتایج مطلوبی همچون مقاومت در برابر مرگ سلولی نرمال را نشان می دهد. با این حال، درمان با چای سبز هنوز نمی تواند به طور کامل جایگزین روش هاکنونی درمان سرطان شود.نام علمی گیاه دارواش،Viscum albumاست،
که از خانواده گیاه همیشه سبز و نیمه انگلی است که در درخت بلوط و صنوبر رشد می کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه مرکز پزشکی مریلند ، عنصری به نام لکتین در عصاره دارواش وجود دارد که به عنوان یک عامل ضد سرطان عمل می کند. این ترکیب، مواد شیمیایی و پیوستگی های خارج از سلول را تغییر می دهد.

در سال 2010 مقاله ای در مجله لوسمی و لنفوم منتشر شد که اظهار می داشت مدتی است که دارواش در بیمارستان های اروپایی برای درمان بیماری هایی استفاده می شود. یک پژوهش آزمایشگاهی بر روی دارواش ثابت کرد که آنحاوی خواص ضد سرطان است. با این حال، دوز مناسب آن فقط توسط یک پزشک مجرب قابل تجویز است.

زردچوبه، گیاهی دارای چندین خواص دارویی است. قرن ها است که از آن برای درمان بیماری های مختلف، از جمله سرطان استفاده می شود. در واقع زردچوبه، درمانی محبوب در فرهنگ های آسیایی است که در درمان بیماری ای جدی مانند سرطان بکار می رود.منبع : http://www.eset.com

درمان سرطان خون-درمان سرطان-درمان سرطان با داروهای گیاهی-درمان سرطان خون با داروهای گیاهی-درمان سرطان خون با داروهای گیاهی

تبلیغات

زمان بارگزاری صفحه: 0.36 ثانیه
12,078,556 بار بازدید صورت گرفته است